65 öğrenci zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı: Soruşturma başlatıldı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yatılı yurtta kalan 65 lise öğrencisi ile bir öğretmen yedikleri yemekten zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında öğrencilerin yedikleri yemeklerden örnekler alındı.

Gültepe Mahallesi’ndeki Albayrak Borsa İstanbul Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi bayan öğrenci yurdunda kalan toplam 90 öğrenciden kimilerinde kusma, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri üzerine sıhhat takımlarına haber verildi. İhbar üzerine yurda çok sayıda ambulans ve polis takımları sevk edildi. Akşam yemeğinde tavuklu pilav ve mantarlı çorba yedikleri öğrenilen öğrencilerden zehirlenme kuşkusuyla 65 kişi ambulanslarla Denizli Devlet, Servergazi Devlet ve Pamukkale Üniversitesi Hastanelerine götürülerek tedavi altına alındı. Polis takımları de yurtta inceleme başlattı.

DHA’nın aktardığına nazaran, hastanelere kaldırılan öğrencilerin genel sıhhat durumlarının güzel olduğu ve birçoklarının serum tedavisinin akabinde taburcu edildikleri öğrenildi. Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’de yurda gelerek incelemelerde bulundu, olayla ilgili bilgi aldı. Merkezefendi İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü grupları yurda gelerek öğrencilerin akşam yemeğinde yedikleri tavuk, pilav ve mantar çorbasından incelemek üzere örnek aldı. Öğrencilerin zehirlenme nedeni yapılacak inceleme sonrası belirlenecek. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (HABER MERKEZİ)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*