ABD’de oğul Biden skandalı: Aday olma Joe

ABD Lideri Joe Biden, ülke tarihinin en makûs liderlerinden biri olma yolunda süratle ilerliyor. O denli ki kendi Demokrat Parti seçmeni ortasında, Joe Biden’ın 2024 yılında yapılacak Başkanlık Seçimlerine aday olmamasına yönelik kıymetlendirme ağır basmış durumda. Son olarak, New York Times/Siena College tarafından, Demokrat Parti seçmenleri ortasında yapılan ankette, iştirakçilerin yüzde 64’ü Biden’ın ikinci devir lider adaylığına karşı olduğu belirlendi. Tekrar Biden’a ulusal çapta verilen vazife onay oranı da tarihi taban düzeyle yüzde 33’e kadar geriledi. Biden’a yönelik olumsuz seçmen algısında iktisattaki gidişat ve yüksek enflasyonun tesirli olduğu belirtildi. Seçmenlerin dörtte üçünün ABD’nin yanlış istikamette ilerlediğine yönelik inanışın her yaş ve kümede ortak olduğu belirtildi.

ADAY OLMA JOE

Öte yandan Biden’a karşı kendi partisi içinde de bir isyan hareketinin hazırlığı olduğu belirtildi. Fox News’un haberine nazaran Demokrat Parti içindeki yenilikçi kanat üyeleri, 8 Kasım’da gerçekleşecek orta seçimden bir gün sonra, 9 Kasım’da, ‘#DontRunJoe’ (Aday olma Joe) kampanyası başlatarak, ABD Başkanı’nın 2024 seçimlerine adaylık yolunu kapatmayı planladığı belirtildi. Biden zıddı kampanyanın başkanlarından Jeff Cohen, “Biden’a karşı çıkmamızın nedeni Başkanlık vazifesindeki performansından dolayı” açıklamasını yaptı.

BIDEN’A PEDOFİLİ İDDİASI

ABD Lideri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’a ilişkin olduğu sav edilen telefon data ve fotoğrafların internete sızdırılması ülkeyi karıştırdı. Bilgiler ortasında Hunter Biden’ın yaşı küçük kız çocuklarıyla uygunsuz fotoğrafları, uyuşturucu husus ve silah kullanımıyla ilgili yazışmaları ve manzaraları yer aldı. ABD’de anonim kullanıcılardan oluşan “4chan” isimli internet sitesinin kullanıcıları, Hunter Biden’ın iCloud hesabının şifresini kırarak, iPhone ve iPad’inden bilgi sızdırdıklarını argüman etti. Kullanıcılar, Hunter Biden’ın ABD Lideri Biden’ı “Pedofili Peter” ismiyle telefon kişi listesine kaydettiğini de tez etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*