Apple A16 çipinin aldığı puan şaşırttı!

Erken bir Geekbench sonucu, yeni Apple A16 yonga setinin performansını gözler önüne serdi. AnTuTu ekibi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in sonuçlarını yayınladı. Pro toplam 978.147 puan aldı, Pro Max ise 972.936 elde etti. Bu puanlar 13 serisi modellere kıyasla yaklaşık %19’luk bir gelişme anlamına geliyor. Ayrıca, yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, iPhone 13 Pro ikilisinin yonga setini kullandığından, bunun 14 serisi içinde de bir karşılaştırma olduğunu hatırlatalım. Vanilya iPhone 14 telefonları da geçen yıl Pro modeller gibi 6 GB RAM’e yükseltildi.

Apple A16 çipinin aldığı puan şaşırttı!

Arızalara bakıldığında, CPU performansı %17 gibi önemli bir artış gösterirken, bellek puanı %10 arttı. Önceki nesle göre %28’lik bir sıçrama ile gerçekten etkileyici olan bir GPU elde edeceğiz. Apple’ın sunum sırasında bundan bahsetmemesine şaşırdık, bu da son yıllardaki en yüksek nesil gelişme olabilir. Karşılaştırma yapmamız gerekirse, geçen yıl iPhone 13 Pro için erken AnTuTu sonuçları, CPU puanında 12 Pro nesline göre %17 ve GPU için %19 artış göstermişti.

Test edilen iPhone 14 Pro çiftinin 1 TB depolama alanına sahip olduğunu ve bu da daha küçük kapasiteli modellere göre küçük bir avantaj sağladığını hatırlatalım. Özetle A16 yonga seti, geçen yılki yongaya göre sağlam bir performans artışı gösteriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*