Cenk Tosun: Arda Güler’in bilinçli yaptığını kesinlikle düşünmüyorum

Fenerbahçe maçında iki gol atan Beşiktaşlı Cenk Tosun, sarı lacivertli takıma karşı ilk kez gol atma sevinci yaşadı.

Karşılaşmanın ardından takımın performansını değerlendiren milli futbolcu, 10 kişi kolay bir galibiyet almadıklarını dile getirdi. Fenerbahçe’nin kaçırdığı penaltıdan sonra geri dönüşleri hakkında konuşan Tosun, “O Allah’ın işareti gibi bir şey. Maç orada döndü, ondan sonra kenetlenmeye başladık.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Fenerbahçe’nin ilk yarıda kazandığı penaltı sonrası Arda Güler ile yaşadığı diyaloğu anlatan deneyimli forvet, “Arda’nın bunu bilinçli yaptığını kesinlikle düşünmüyorum. Arda tertemiz bir çocuk. Benim hayatımda gördüğüm en yetenekli futbolcu diyebilirim.” şeklinde konuştu.

Cenk Tosun’un maç sonu değerlendirmeler, şu şekilde oldu:

“ÇOK KOŞTUK, NETİCESİNİ ALDIK”

Maçta iki gol atan Cenk Tosun da “Zor bir maç oldu. Takım arkadaşlarımı kutlamak istiyorum. Gerçekten burada 10 kişi oynamak kolay bir şey değil ama kenetlendik, iyi defans yaptık. Atağa çıktığımızda biliyorduk çok şansımızın olmayacağını ama onları değerlendirmek zorundaydık, öyle de yaptık. Her gittiğimiz pozisyonu gol yaptık diyebilirim. İyi oynadık. Kutluyorum arkadaşlarımı çünkü 45-50 dakika 10 kişi oynamak kolay bir şey değil. Çok koştuk ama bunun da neticesini aldık.” diye konuştu.

Fotoğraf: AA

“ALLAH’IN İŞARETİ GİBİ BİR ŞEY”

Cenk Tosun, “Penaltıdan sonra nasıl ayağa kalktınız?” sorusuna, “O Allah’ın işareti gibi bir şey. Maç orada döndü, ondan sonra kenetlenmeye başladık. 1-1’i bulunca artık birlik ve beraberlik havası oldu ve bu maçı çevireceğiz diye kenetlendik.” yanıtını verdi.

Sözleşmesinin uzatılması için bir gol atması gerektiği belirten Tosun, “Sözleşmem uzadı. Onu daha doğrusu Ceyhun abi veya başkanla konuşun. Yeni kontratla alakalı ben fazla konuşmak istemiyorum. Beşiktaş’ı en yüksek yerlerde bu sene bitirmek istiyoruz. Benim aklımda sadece o var. Ben de bunu gollerimle, iyi oyunumla göstermek istiyorum. Kontrat şu an ikinci planda.” ifadesini kullandı.

“TARİHTE BÖYLE MAÇLAR VAR”

Böyle bir skoru yakalayabileceklerinin aklına gelip gelmediği sorulan başarılı golcü, şunları kaydetti:

“Beşiktaş’ta oynarsan her zaman gelir aklına böyle bir skor. Çünkü tarihte böyle maçlar var. 10 kişi kalıp da 4 attığımız maçlar var. Bugün de öyle bir şey yaşandı. O yüzden biz 10 kişi kaldığımızda bile bu maçı çevireceğimize inandık kenetlendik ve öyle de oldu. Geçen bir istatistik okudum. 29 veya 30 farklı takıma gol atmışım. Bir Fenerbahçe’ye atamamışım. Öyle bir şanssızlığım vardı. Bugün maç öncesinde kendime bir söz verdim. Allah’a şükür de tuttu. Burada iki gol atmak gerçekten çok güzeldi. 3 puan almamız da beni ayrıca mutlu etti.”

Cenk Tosun, Fenerbahçe taraftarının kendisini alkışlamasıyla ilgili de “Teşekkür ediyorum onlara da. Bugün elimden geleni yaptım. İyi oynadığımı da düşünüyorum. Onlar da bana alkışla cevap verdi, ben de onları alkışladım. Fenerbahçe büyük bir camia. Böyle bir jest yapmaları benim de hoşuma gitti açıkçası.” dedi.

Fotoğraf: AA

“ARDA GÜLER TERTEMİZ BİR ÇOCUK”

Redmond ile iyi bir uyum yakaladıklarını ve oyuna girmesinin kendilerine avantaj sağladığını söyleyen Tosun, “45 dakikada yapabileceği skorların hepsini yaptı. 3 asist yaptı, bir gol kaydetti. Ona da ayrı teşekkür etmek istiyorum buradan.” ifadesini kullandı.

Cenk Tosun, ilk penaltı pozisyonuyla ilgili de şu değerlendirmede bulundu:

“İlk penaltı pozisyonunda zaten ben Arda’ya gittim. Çünkü benim gördüğüm kadarıyla penaltı değildi. Evet bir temas var ama Arda temastan önce kendini bırakıyor gibi gördüm ben. Ama Arda’nın bunu bilinçli yaptığını kesinlikle düşünmüyorum. Arda tertemiz bir çocuk. Benim hayatımda gördüğüm en yetenekli futbolcu diyebilirim, milli takımda da idmanlarda izlediğim kadarıyla. İkinci penaltı pozisyonuna zaten itiraz etmeye gerek yok. Yüzde 100 doğru karar. Arda, ‘abi ayağıma vuruyor’ dedi. Ben de tam tersini gördüm, ‘o nasıl vuruyor’ dedim. O da böyle deyince ben artık bir şey demedim, ona inandım. Devrede pozisyonu izleyince arada kaldım diyebilirim. Temas var ama Arda’nın da biraz erken kendini bırakması var. O yüzden bir şey diyemeyeceğim.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir