CHP’li Sümer: Maddi kaynaklı intiharlar artmaya başladı

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komitesi Üyesi Sümer, bugün yaptığı yazılı açıklamada yoksulluk sebebiyle artan intiharlara değindi.

CHP’li Sümer, “Saray iktidarının yanlış iktisat siyasetleri yüzünden bugün Türkiye’de yaşanan meşhur sinemadaki açlık oyunlarına benzeri bil hal almıştır. Vatandaş pazara çıktığı vakit filesini dolduramadığı üzere artık ekmek alırken 3 kez düşünmek zorunda kalıyor. Memleketin her yerinden 7’den 70’e vatandaşlarımız sistemden şikayet ederken, bir avuç Saray sosyetesi hala tek adam rejimini savunuyor. Bu millet savaşlar gördü, tüm dünyanın yaşadığı ekonomik krizler gördü lakin bu kadar berbat bir idare görmedi” dedi.

“MİLLET ÇOCUĞUNA HARÇLIK VEREMİYOR. MESKENE ALIŞVERİŞ YAPAMIYOR. BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR”

Sümer, şunları söz etti:

Daha evvel Çiller devrinde yaşanan ekonomik krizde olduğu üzere ne yazık ki maddi kaynaklı intiharlar artmaya başladı. Millet mesken sahibiyle kira yüzünden arbede ediyor. Çocuğuna harçlık veremiyor. Konuta alışveriş yapamıyor. Borçlarını ödeyemiyor. Tüm bunların sonucunda büyük bir buhranın içine sürükleniyor. Türkiye esasen Avrupa’nın en çok anti-depresan kullanan ülkesi durumundaydı. Milleti hayattan soğutan bu idare anlayışının artık bir an evvel değişmesi gerekiyor.

“84 MİLYON VATANDAŞ YOKSULLUKLA ÇABA EDİYOR”

AKP iktidarıyla, Saray iktidarı ortasında gözle görünen, elle tutulan bir fark var. 3 Y ile uğraş için iktidara gelen AKP iktidarı ile bugünkü Saray iktidarı birebir değil. Bilhassa başkanlık sistemi denilen ucube tek adam rejiminden sonra ülkede her şey rayından çıktı. İktisat biliminin hocaları önde gelen isimleri neyi yapmayın dediyse kibri yüzünden yanlıştan vazgeçmeyen Saray iktidarı onu yaptı. Sonucunda bugün 84 milyon vatandaşın yoksullukla uğraş ettiği devir yaşanıyor. Bu saltanat devri elbette bitecek ve tarihe iktisat cahili bir devir diye geçecek.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*