Dünya basını Erdoğan’ın Yunanistan kelamlarını son dakika olarak bildirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun Çarşamba’da TEKNOFEST’de tarihi açıklamalarda bulundu.

‘EY YUNAN TARİHE BAK’

Erdoğan Ege’deki tacizler üzerinden Yunanistan’a reaksiyon göstererek, “Ey Yunan, tarihe bak, tarihe dön, çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur. Yunanistan’a tek cümlemiz var, İzmir’i unutma” dedi.

YUNAN BASINI NASIL GÖRDÜ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’a yönelik açıklamaları dünya basınında son dakika olarak duyuruldu.

Yunanistan’ın en yaygın gazetesi Kathimerini Erdoğan’ın Yunanistan açıklamalarını, ”Türk cumhurbaşkanı, Türk-Yunan Savaşı’nın 100. yıldönümünde Yunanlıları ”İzmir’i hatırlamaya” çağırıyor ve Samsun’daki konuşmasında “bedeli ağır olacak” konusunda uyarıyor.” dedi.

FRANSIZ HABER AJANSI AFP: ERDOĞAN, YUNANİSTAN’I AĞIR BEDEL ÖDEYECEĞİ KONUSUNDA UYARDI

Fransız haber ajansı AFP son dakika olarak paylaştığı açıklamaları, ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’ı Ege üzerinde Türk uçaklarını “taciz etmeye” devam etmesi halinde “ağır bir bedel” ödeyeceği konusunda uyardı.” biçiminde paylaştı.

AL ARABIYA DA SON DAKİKA OLARAK DUYURDU

Birleşik Arap Emirlikleri haber ajansına ilişkin Al Arabiya English ise Erdoğan’ın Yunanistan kelamlarını, ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’ın Türk uçaklarını Ege üzerinde “taciz etmeye” devam etmesi halinde “ağır bir bedel” ödeyeceği konusunda uyardı.” biçiminde son dakika olarak verdi.

RUSSIAN TODAY: YUNANİSTAN AĞIR BEDEL ÖDEYECEK

TR Haber’in aktardığına nazaran, Rusya haber ajansı Russian Today da AFP’nin açıklamalarını aktararak, ”Türkiye’den Erdoğan, Ankara’nın Uçaklarını Ege’de ‘Taciz Etmeye’ Devam Ederse Yunanistan’ı ‘Ağır Bedel Ödeyecek’ ikazında bulundu” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*