Ergin Ataman açıkladı:. Shane Larkin ve Vasilije Micic ekipte kalacak mı?

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Shane Larkin ve Vasilije Micic’in kadroda kalmasını istiyor. TRT Spor’a konuk olan deneyimli çalıştırıcı, gelecek dönemin planlaması hakkında konuştu.

Merakla beklenen Will Clyburn transferine de değinen Ataman, şunları söyledi;

“Clyburn yıllardır CSKA Moskova’da finaller yaşayan ve MVP olan çok değerli bir oyuncu. Şu anda Avrupa’daki tüm gruplar onun peşinde. Sonuçta Will Clyburn’ün nerede oynayacağını göreceğiz. Bu hususta da inşallah gücümüzü göstereceğiz. Kendimize güveniyoruz. Artık bu cins oyuncular da gelip bizde oynamak istiyorlar.”

Shane Larkin’in Anadolu Efes’te keyifli olduğunu tabir eden Ergin Ataman, “Larkin Anadolu Efes’te mesleğinin tepesine çıktı. Avrupa’da sayı rekorunu kırdı. Üst üste 2 şampiyonluk kazandı. Anadolu Efes‘teki aile ortamı kesinlikle onu da etkiliyordur fakat sonuçta kendisi profesyonel bir oyuncu. Olağan ki kendisine önemli teklifler de vardır. Sonuçta bugün Avrupa’daki hür oyuncular muhakkak. Natürel ki Larkin’in bizde devam etmesini çok istiyoruz. Ümit edelim ki bu iş olumlu bir formda sonuçlanır. İstanbul’u çok sevdiğini düşünüyorum lakin sonuçta kararı oyuncunun kendisi verecek” tabirlerini kulladı.

Micic için ise, “Vasilije Micic’in mukavelesinde 20 Temmuz’a kadar bir NBA çıkışı bulunuyor. Micic 3 yıl boyunca Avrupa’da öteki hiçbir kulüpte oynayamaz. Geçen dönem kontrat yaptık. NBA’den büyük bir teklif alırsa düşünebilir. Micic’in Avrupa’da oynamaktan keyif aldığını düşünüyorum. Açıkçası gelecek dönemde da bizimle olacağını düşünüyorum. Şayet NBA’den büyük bir teklif gelirse biz de onun yerini doldurmaya çalışırız” diye konuştu.

Ergin Ataman ayrıyeten Krunoslav Simon’a teşekkür etmediklerini ve deneyimli oyuncunun kararını beklediklerini kelamlarına ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*