Fazıl Say Erdoğan’ın İsrail Saldırısına Dair Yaptığı Açıklamalara Teşekkür Etti: “Tamamen Aynı Fikirdeyim”

İsrail’in 17 Ekim Salı akşamı Gazze’ye düzenlediği hava saldırısı milyonlarca insanını tepkisini çekti. İlk açıklamalarda 500 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken sayı daha sonra 800’e ulaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsrail’i ve tüm insanlığı bu harekatı durdurmak için harekete geçmeye davet etti. 

Fazıl Say ise Erdoğan’ın bu paylaşımına destek oldu.

İsrail ile Hamas arasında 7 Ekim’de başlayan savaşta yeni bir sayfa açıldı.

İsrail güçlerinin Gazze’deki bir hastaneyi bombalaması üzerine 500 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Gazze’de yaşanan bu insanlık suçuna ise bütün dünyadan tepki yağdı.

Recep Tayyip Erdoğan yaptığı paylaşımda tüm insanlığı harekete geçmeye davet etti.

Erdoğan, İsrail’in tutumunu başından beri eleştirirken son gerçekleştirilen hastane saldırısına da tepkisini dile getirdi. Erdoğan paylaşımında,’İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir.

Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum.’ ifadelerini kullandı.

??

Ünlü sanatçı Fazıl Say da yaptığı paylaşımla Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Fazıl Say, Erdoğan ile tamamen aynı fikirde olduğunu belirterek bu sağduyulu açıklama için teşekkür etti.

Fazıl Say, Netanyahu’nun savaş suçundan yargılanması gerektiğini belirtti.

Say, geçtiğimiz günlerde İsrail Filistin hakkında açıklamlar yapan Erdoğan’ı “tüm eleştiri oklarını almayı göze alarak” desteklemişti.

Netanyahu siyasetinin bu dünyada yeri olmaması gerektiğini belirten Say, ‘insanlara, yaşama hakkı ve eşit haklar vermeyen her siyaset “ölüm kültürü” vahşetini yaratandır.’ ifadelerini kullandı.

“Erdoğan şu ana kadar barış için dünya üzeri en iyi, en doğru açıklamaları yapan liderdir.”

Fazıl Say, daha önceki paylaşımlarında da İsrail ve Netanyahu’yu eleştirmiş, ‘bu dünyanın cennet gibi olması mümkündü’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx