Feslikan’ın başpehlivanı Yusuf Can Zeybek

55’i başpehlivan olmak üzere bin atletin gayret ettiği ve sabah saat 09.00’da başlayan güreşler, akşam saat 19.30’a kadar sürdü.

Başpehlivanlık gayretinde yarı finalde Mustafa Taş, Yusuf Can Zeybek ile eşleşirken, İsmail Balaban ise Furkan Durmuş Altın ile karşılaştı.

Rakiplerini yenen Yusuf Can Zeybek ile Furkan Durmuş Altın finalde karşı karşıya geldi. Final uğraşını Yusuf Can Zeybek, yaklaşık 20 dakikalık gayretin sonunda kazandı. İkincilik kürsüsüne Furkan Durmuş Altın, üçüncülük kürsüsüne ise Mustafa Taş ve İsmail Balaban çıktı.

Kazanan güreşçilere mükafatları, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen ve Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten tarafından takdim edildi.

Lider Esen, güreşlere katılan bütün atletlere teşekkür etti. Er meydanında kaybedenin olmadığını lisana getiren Esen, seyir zevki çok yüksek gayretler izlediklerini aktardı.

Güreş ağası yeniden değişmedi

Feslikan Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde güreş ağalığı ihalesini Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen 400 bin liradan açtı. 2016 yılından beri Feslikan’da güreş ağalığını kimseye kaptırmayan iş adamı Mustafa Koç’a bu kere rakip çıkmadı. Koç, güreş ağalığını 523 bin liralık teklifle kazandı. Koç’a ağalık kemerini Lider Semih Esen taktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*