Giresun’da 42 kişi ‘gıda zehirlenmesi’ kuşkusuyla hastanelere başvurdu: ‘Mevlit yemeğinden sonra başladı…’

Merkeze bağlı Akçalı köyünden 5-6 kişinin, gece saatlerinde bulantı ve kusma şikayetleriyle 112 Acil Davet Merkezi’ne ihbarda bulunması üzerine mevzuyla ilgili 3 grup görevlendirildi.

MEVLİT YEMEĞİNDEN SONRA ŞİKAYETLER BAŞLADI

Köy muhtarından da misal hafif şikayetleri olan şahısların araçlarla hastanelere gittiği bilgisinin alındığını aktaran Vilayet Sıhhat Müdürü Muhammet Bulut, köyde yapılan mevlit yemeğinden sonra şikayetlerin başlamış olmasının besin zehirlenmesi durumunu düşündürdüğünü kaydetti.

Bulut, yapılan araştırmada Giresun Eğitim Araştırma Hastanesine 20, Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine 10, Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine 9, Özel Ada Hastanesine 2 ve Dereli Devlet Hastanesine 1 kişinin başvurduğunun belirlendiğini tabir etti.

İNCELEME BAŞLATILDI

Vakaların 9’unun 112 Acil Servis gruplarınca hastaneye intikallerinin yapıldığını bildiren Bulut, şunları kaydetti:

“Diğerleri kendi imkanları ile hastanelere başvurmuştur. Yapılan birinci kıymetlendirme sonrası besin zehirlenmesi bulguları taşıyan vatandaşlarımızın acilen tedavileri başlanmış olup tamamı taburcu edilmiştir. Şu an hastanede yatan zehirlenme hadisesi bulunmamaktadır. Yemek numunesi alınması için Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğüne bilgi verilmiş olup müdürlüğümüz tarafından inceleme başlatılmıştır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*