Gram altında taban düzey göründü! Pekala gram altın 700 TL’yi görecek mi? Selçuk Geçer o denli bir düzey verdi ki…

Aram motorlarında en çok gram altına ait, “Gram altın 700 liraya düşer mi? Gram altın eski düzeyine döner mi? üzere sorular aratılırken, Selçuk Geçer’den dikkat çeken düzey geldi. Altın ve dolarda yaşanan yükseliş trendinin kalıcı olup olmayacağı merak konusu olurken Piyasa Analisti Selçuk Geçer, gram altın için ‘dip’ sözünü kullandı. Ons altın ve doların tesiriyle gram altında tepelerin yaşanacağını belirten Geçer, altın birikimi yapanları da uyardı. İşte Selçuk Geçer’den dikkat çeken iddialar.

GRAM ALTIN İÇİN UÇ DÜZEY GELDİ

Piyasalarda her an her şeyin olabileceğini söyleyen Selçuk Geçeri altının 1800 düzeylerini göreceğini tabir etti. Enflasyondan korunmak için altının muhafaza kalkanı olduğunu belirten Geçer şunları kaydetti:

“Her an bu durum dönebilir. Dolar endeksinde yükseliş her şeyi ortaya koyuyor. Önümüzdeki devir Amerika’da bir resesyon olması yüksek bir ihtimal. Bu da dünyada krizin tabanı demek. Tam piyasalarda tabanın de tabanını gördük dediğimiz anda altın fiyatları tekrar yükselişe geçiyor. Bunlar olağan zira kritik periyotlarda altın fiyatlarının yükseldiğini görürüz. Ben 1300 -1400 civarlarında bir altın düzeyi beklemiyorum. 1700-1800 aralığı azamî görülür. Bunun daha aşağısı yok. Altın hala enflasyona karşı bir müdafaa formülü. Altın bu sene rekor kırarsa hiç şaşırmam. Gram altın ise rekor kırar. Zira altında daha dolar tesirini görmedik. Dolar tesiri ile ons tesirinin birleştiği nokta gram altın tepe yapacağı yer” diye konuştu.

KRİZİN TABANI GELİYOR

ABD’deki resesyonun krizi derinleştireceğini söz eden Geçer, “Krizin dibi” “Altın fiyatları yükseliyor. Azamî gram altında beklentim 1.700-1.800 TL” dedi.

DOLARIN YÜKSELİŞİ DEVAM EDECEK

Daha evvel dolar varsayımları çıkan Geçer, doların yükselişine devam edeceğini belirtti. Geçer, “Bir hafta öncede söylemiştim dolar çok süratli formda 15,80’e gelecek rahat olun demiştim. Oraya geldik. 15,75’i gördük. Yarın 95 aralığına yerleşir, bir ihtimal orada soluklanır ondan sonra da üste hareket devam. Burada çok kritik bir konu var. Doları bilhassa tutmuyorlar, bankalara faiz ödetmemek için. Bankalar o kadar dertli ki bankalara faiz ödettireceğimize vatandaşın sırtına bu işi yükleyelim, Hazine üzerinden bankaların ödeyeceği faizi ödeyelim. Bankalarda istedikleri kredileri toplasınlar, yüzde 14 ile alsınlar yüzde 26 ile versinler. Ortadaki farkı da bize ödetsinler” diye konuştu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*