İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Ülkü Ocakları’na: ‘Sadece Seçim İttifakı Yapmadık’

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığını ziyaret eden İçişleri Bakanı ve AK Parti ikinci bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu seçim öncesi 15 Temmuz darbe girişimini hatırlattı. Soylu, ”Karşımızdakiler, Türkiye’yi 1919 öncesine döndürebilmek, ülkemizi vesayet ve mandacılık üzerinden işgal edebilmek için 15 Temmuz’u denemişlerdir. Memleketin evlatları sokaklara çıkmış ve bu ülkeyi, bu vatanı, geçmişin bize bütün emanetini, dahi geleceğe bırakacaklarımızın birçoğunu elimizden almak isteyenlere fırsat vermemiştir’ dedi.

‘Bu bir vuslattır, buluşmadır’

Alparslan Türkeş’in atadığı son Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıklamıştı. 

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Süleyman Soylu, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti.

Burada seçime ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, ”Bizimkisi sadece bir seçim ittifakı, seçim birlikteliği değildir. Bu, aslında bizim medeniyetimizin bize buyurduğu ve bir arada olma zorunluluğumuzu hissettiren, ortaya koyan bir birlikteliktir. Bu bir vuslattır, buluşmadır’ dedi.

‘Birçok saldırı ortaya koydular’

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimini vurgulayan Soylu, ‘Karşımızdakiler, Türkiye’yi 1919 öncesine döndürebilmek, ülkemizi vesayet ve mandacılık üzerinden işgal edebilmek için 15 Temmuz’u denemişlerdir. Ondan öncesinde de denemiş, birçok saldırı ortaya koymuşlardır. Ama 15 Temmuz’da hem akıllarıyla hem teknolojileriyle hem fiilleriyle beraber bunu gerçekleştirmek istemişlerdir. Memleketin evlatları sokaklara çıkmış ve bu ülkeyi, bu vatanı, geçmişin bize bütün emanetini, dahi geleceğe bırakacaklarımızın birçoğunu elimizden almak isteyenlere fırsat vermemiştir’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir