Infinix, 260W Kablolu Şarj Teknolojisini Tanıttı

Infinix, ultra hızlı şarj teknolojisinde yeni bir adım olan All-Round FastCharge’ı tanıttı. Yeni çözüm, test sırasında kullanılan bataryayı kablolu olarak bir dakika içinde %0’dan %25’e kadar doldurabiliyor ve 8 dakikanın altında bir sürede %100 şarja ulaşılabiliyor. Kablosuz olarak ise %0’dan %100’e 16 dakikada ulaşılıyor. Infinix, 260W kablolu şarj teknolojisini 180W Thunder Charge teknolojisinden sadece 9 ay sonra tanıttı ve hızlı şarj alanındaki iddiasını korumaya devam etti.


Resmi basın açıklamasına göre 4400 mAh test bataryası 1000 döngüden sonra başlangıç kapasitesinin %90’ını koruyabiliyor. Şarj adaptöründe ise GaN malzeme ve AHB devre altyapısının bir kombinasyonunun kullanıldığını belirtelim.


110W kablosuz şarj teknolojisinde ise farklı mimarilere sahip özel yapım bobinler kullanılıyor. Bu bobinler iç direnci azaltıyor ve şarj sırasında telefonun sıcaklığını düşürüyor. Infinix yeni teknolojinin bu yıl çıkacak Note serisi akıllı telefonlarla geleceğini doğruladı. Peki siz Infinix 260W Kablolu şarj teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir