iPhone kullananlara çok kötü haber! Artık eskisi gibi olmayacak

Teknoloji devi Apple, yakın zamanda App Store’da daha fazla reklam olacak. Bu reklamların ise yaklaşık bir hafta içinde uygulama mağazasında yer alacak. YouTube ve Netflix gibi platformların ardından Apple’ın reklam adımı pek çok iPhone kullanıcısını rahatsız edecek gibi görünüyor.

Reklam haberleri doğrulandı

Geçtiğimiz günlerde geliştiricilere gönderilen bir e-posta, bu durumu doğrular nitelikte. Apple’ın gönderdiği e-postaya göre şirket önümüzdeki günlerde bir etkinlik gerçekleştirecek. Bu etkinlikle ise App Store’da reklam bölümüyle ilgili bilgileri paylaşacak.

21 Eylül’de yapılacak

Şirketin üzerinde çalıştığı reklam planıyla ilgili detaylı bilgi henüz yer almıyor. Apple’ın gönderdiği e-postaya göre etkinlik, 21 Eylül’de gerçekleşecek. Bu da yeni planın kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki bırakacağını ne zaman göreceğimizi gösteriyor.

Detaylar henüz belli değil

App Store’da reklamlar için başlıca iki yer var. Bunlardan biri arama sonuç sayfası, diğeri ise arama sekmesi. Ancak Apple yeni reklamların nerede olacağını henüz belirtmedi. Önceki söylentilere göre iki farklı yerde reklam olacak. Bunlardan biri App Store ana sayfasındaki ‘Bugün’ sekmesi altında, diğeri ise Apple ürün sayfasında ‘Beğenebilirsiniz’ kısmında yer alacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*