Kara kalem çizimleriyle pürüzleri aştı

Van’da doğuştan elleri olmayan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Vedat Kiyat, dirseklerine yerleştirdiği kara kalem ile portre fotoğraflar çiziyor. Kiyat, son iki yılda 400 sipariş aldığını belirterek, “Resim, beni karanlıktan aydınlığa çıkaran şey. Çizdiğim fotoğrafları satarak geçimimi sağlıyorum” dedi.

Van’ın Edremit ilçesine bağlı Eminpaşa Mahallesi’nde yaşayan ve doğuştan iki eli olmayan, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Vedat Kiyat, şimdi çocukken babası şehit oldu. Babasını kaybettikten sonra fotoğraf çizmeye başlayan Kiyat, yapıtlarını toplumsal medya hesabında paylaşınca büyük ilgi gördü.

Kara kalem ve yağlı boyadan portre, görüntü, hayvan ve tabiat fotoğrafları yapan Kiyat, bir müddet sonra ağır sipariş almaya başladı. 2 yılda 400 sipariş alan Kiyat, ortalarında ünlü isimlerin de olduğu portre fotoğrafları satarak geçimini sağlıyor.

“RESİM BENİ KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKARDI”

Üç çocuk sahibi olan Vedat Kiyat, şunları söyledi:

* 34 yaşındayım, bu yaşıma kadar da kendimi engelli olarak görmedim. Pürüzler bence kalpte olur. Fizikî engelliler yani benim üzere olanlara engelli gözüyle hiç bakmadım. Benim için mani diye bir şey yok.

* Fotoğraf beni karanlıktan aydınlığa çıkardı. Fotoğraf çizerken çok memnun oluyorum. Son 2 yıl içinde 400 fotoğraf siparişi aldım. Ünlü insanların gelip beni görmesini istiyorum zira buna nitekim gereksinimim var. Ne kadar görünsem o kadar güzel sipariş alabiliyorum. Geçimimi de yaptığım tabloları satarak sağlıyorum. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*