Kılıçdaroğlu milletvekili sıfatıyla son sözünü söyledi: “Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM kürsüsüne milletvekili olarak son kez çıktı. TBMM’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Gündemli Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, “TBMM, 103 yıl önce askeri ve sivil makamların, çok daha önemlisi tüm milletin başvuracağı en yüce makam olarak çalışmalara başlamıştır. Mustafa Kemal ve arkadaşları çok iyi biliyorlardı ki hâkimiyetini kayıtsız, şartsız eline almış bir milletin iradesi karşısında hiçbir güç ve düşman duramazdı” dedi.

“Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen umutsuz olmak için hiçbir neden yoktur” diyen Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlere atıfta bulunarak, “Bir dönemin sona ermekte olduğunu görüyoruz ve biliyoruz. 100 yıl önce olduğu gibi egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak” ifadelerini kullandı.

Milletvekili olarak son kez TBMM kürsüsünde konuşma yaptığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki seçimlerle birlikte bu sıralardaki yerlerini alacak olan TBMM’nin yeni üyelerine de şimdiden başarılar diliyorum. Hiç şüphe duymuyorum ki milletimiz yeni üyelerine ülkemizi güçlendirilmiş parlamenter sisteme ulaştıracak iradeyi teslim edecektir” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu kürsüden milletvekili sıfatı ile son sözüm şudur: Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir