Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 5 kuruşluk dava

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, küme toplantısında kendisine yönelik kullandığı tabirler nedeniyle 5 kuruşluk tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu, ayrıyeten; mahkeme kararının tirajı en yüksek ulusal beş gazetede yayınlanmasına karar verilmesini de talep etti.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, toplumsal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

“Hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren, düzeysizce ve haddini aşarak; ‘Yalancı, omurgasız, sefil, terör sevici..’ hakaret kelamlarını yöneltme cüretini gösteren Erdoğan hakkında bugün yeniden 5 paralık dava açtık! CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ve muhataba biçtiği kıymet gereğince!”

‘BU ZAT YALANCI, OMURGASIZ, BİR PROJE, BİR APARAT’

AK Parti Genel Lideri Erdoğan, dün TBMM’de; partisinin küme toplantısında, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak şunları söylemişti:

“Milletin parasını çalan hırsızdır. Hırsızın sırtını sıvazlayan ise daha büyük hırsızdır. Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını aşikâr etmiştir. Van’ı överken, bu kenti İranlılar için nasıl cazip hale getireceğini anlatan da Kılıçdaroğlu; ülkemize gelen yabancı yatırımcıları en aşağılık halde tehdit eden de tekrar Kılıçdaroğlu. Niçin biliyor musunuz? Zira bu zat yalancı. Zira bu zat omurgasız, zira bu zat bir proje. Zira bu zat bir aparat. Bu zatın partisinin başına kaset komplosu ile geçirildiği günden beri Türkiye’nin ulusal çıkarlarına karşı sinsi bir savaş vermekten öteki iş yaptığını gördünüz mü? Yeniden bu zatın ülkede yapılan tüm yapıtları ve hizmetleri engellemeye çalışmaktan öteki bir çabasına şahit oldunuz mu? Bu zatın Demirtaş’ından Kavala’sına, FETÖ’cülerinden PKK’lılarına kadar ülke ve millet düşmanı teröristleri savunmaktan, hatta bunun için Ankara’dan İstanbul’a yürümekten diğer bir uğraşı var mı?

Bay Kemal orada mıydı, oradaydı. Niçin? Zira başı çeken oydu. Bunlardan millete, vatana hayır gelmez. Bunlar lakin terör sevicilerle bir arada zira kendileri de terör sevici. Siz bakmayın birilerinin Seyahat olaylarının ardındaki karanlık tiplere, ‘demokrasi kahramanı’ muamelesi yaptığına, bunların hepsi de yaptıkları ihanetin şuurunda olan beşinci kol elemanıydı.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*