Kral III. Charles’ın yer aldığı hatıra eşyaları satışa çıktı

Annesi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in vefatının akabinde tahtı devralan Kral III. Charles, yalnızca 24 saat karar sürmüş olabilir. Lakin yeni misyonunu kutlayan ikramlık eşyalar şimdiden internet üzerinden olarak satışa sunuldu bile…

Eski Galler Prensi Charles, annesi Kraliçe II. Elizabeth’in, 96 yaşında hayatını kaybetmesiyle yeni İngiltere Hükümdarı oldu.

Daily Mail’in haberine nazaran, Kral III. Charles’ın yüzünün yer aldığı kupa, bayrak, buzdolabı mıknatısı, anahtarlık ve tişört üzere eserler bugün çevrimiçi alışveriş hizmeti sunan eBay ve Etsy üzere sitelerde satılıyor.

Heyecanlı kraliyet hayranlarının da ağır ilgi gösterdiği eserler ortasında farklı seçenekler ve fiyatlar bulunuyor.

SEÇENEK ÇOK… ROZET, PORTRE, BUZDOLABI MIKNATISI…

Bir kullanıcı, yeni hükümdarın bir portresini ve ulusal marşın “Tanrı Hükümdarı Korusun” kelamlarını içeren bir buzdolabı mıknatısını 56 TL (2,69 £) karşılığında satılıyor. Bu ortada tıpkı dizayna sahip bir anahtarlık da 54 TL’ye (2,58 £) mevcut.

Yine Kral III. Charles’ın yer aldığı bir rozet de 84 TL’ye (3,99 sterlin) satılıyor, üzerinde Kral’ın bir fotoğrafı ve “Üzerimizde karar sürmesi çok uzun, İlah Hükümdarı korusun” kelamları yer alıyor.

Eşyaların üretilip internette satılmaya başlaması, Kral III. Charles ve Kraliçe Camilla’nın, hükümdar olarak birinci kere tebaalarıyla tanıştığı ve Buckingham Sarayı’nın dışında toplanan binlerce hayranları tarafından karşılanmalarının akabinde başladı.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*