Lucescu’ya Ukrayna’dan büyük reaksiyon var: Fenerbahçe tarafından küçük düşürüldü…

Fenerbahçe’ye 2-1 yenildikleri UEFA Avrupa Ligi B Kümesi maçı sonrası rakiplerini sert oynamakla suçlanan Dinamo Kiev Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu’nun bu tavrı Ukrayna’da da reaksiyon görmeye başladı.

Ülker Stadı’ndaki maç sonrası, “Fenerbahçe sert oynadı. Bir oyuncum hastanelik oldu. Kalecim dizinden sakatlandı” diyen Lucescu, Rumen medyasına yaptığı açıklamada da Fenerbahçe’yi eleştirdi.

Tecrübeli teknik yönetici, “Bu, futbol değildi. Avrupa seviyesindeki ekipler bu türlü oynamıyor. Fenerbahçe oyunun birçok kuralını çiğnedi. Çok agresiflik gösterdiler. Fenerbahçe maçı bir Boğa güreşi gibiydi” dedi. Ukrayna Ulusal Ekibi’nin eski teknik yöneticisi Myron Markevych ise, Dinamo Kiev’in son 3 resmi maçını da kaybettiğine dikkat çekip, bu tablonun sorumlusunun Lucescu olduğunu belirtti.

“NE YAPMAK İSTİYORSUN?”

Hürriyet‘in haberine nazaran Markevych, “Dinamo Kiev düşüşte olan bir grup. Yazık, bu kadar berbat olmamalılar. Orada neler oluyor bilmiyorum ancak bence değişiklik öncelikle idare seviyesinde olmalı. Dinamo Kiev, Ukrayna’nın ulusal gururudur. Yakın vakitte kurulan bir grup olan Fenerbahçe tarafından küçük düşürüldüler. Oyuncuların ne düşündüğünü bilmiyorum, tahminen de bir transfer yapmayı düşünüyorlar. Lucescu’ya bakıyorum; 77 yaşındasın, ne yapmak istiyorsun? Kulübede kendinden mi kurtulmak istiyorsun? Bu oyunla veteran bir kadrosu bile yenebilirler mi bilmiyorum” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*