Manolis Siopis: Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak istiyoruz

Trabzonspor’un başarılı orta saha oyuncularından Manolis Siopis, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Her dönemin başlangıcının sıkıntı olduğunu lisana getiren Siopis, “Her dönem başlangıcı zordur. Bilhassa şampiyon olarak başlıyorsanız bu sizin için daha da güç olacaktır fakat bizim için her vakit tıpkı olacak. Dönem başındaki çalışmaları sürdürmeye çalışıyorum. Dönem başı ya da ortası fark etmiyor. Her vakit kendimi yüzde 100 hazır tutmaya çalışıyorum” dedi.

Marek Hamsik’in sakatlanması, Berat Özdemir’in ayrılması ve Dorukhan’ın stoperde misyon almasını kıymetlendiren Siopis, “Geçen sene de birebir durum yaşandı. 2-3 aylık bir dönemde Marek bizimle bir arada olmamıştı. O dönemde ben oynama fırsatı bulup öbür arkadaşlarımla birlikte elimizden gelen uğraşı göstermiştik. Ekibimiz içerisinde tahlil var, burada oynayabilecek oyuncularımız da var. Dorukhan var, geride oynayabilecek Denswil var. Sorumluluk geçen yılla birebir olacak” biçiminde konuştu.

Öncelikle lig maçına odaklandıklarını lisana getiren Siopis, “Tabi ki Şampiyonlar Ligi’ne katılmak istiyoruz fakat buna katılmadan evvel önümüzde oynayacağımız bir lig maçı var. Öncelikle bu maça odaklanmış durumdayız lakin sonrasında şampiyonlar liginde kümelere kalmak istiyoruz. Bu maçla birlikte önümüze fırsat çıkabileceğini biliyoruz. Ayrıyeten küme basamağına katıldıktan sonra kulübümüze sağlayacağımız ekonomik gelirin değerli olduğunun farkındayız” diye konuştu.

“Bakasetas’ın belgeseli insanların ilgilisini çekti”

Bakasetas’ın toplumsal medyada yayınlanan belgeselinin, ülkesi Yunanistan’daki insanların ilgisini çektiğini vurgulayan Siopis, “Bakasetas burada oynamaya başladıktan 2-3 ay sonra Yunan halkının yüzde 50’si Trabzonspor’u ve kenti takip etmeye başlamıştı. Bu belgesel ülkemizde yayınlandıktan sonra bu kentin kültürü ülkemizde çok fazla tanınmadığı için insanların ilgisini çekti. Birçok mecrada yayınlandı ve herkesin beğenisini kazandı belgesel” sözlerini kullandı.

“Doğucan Haspolat dikkatimi çeken bir oyuncuydu”

Bordo-mavili ekibe yeni katılan Doğucan Haspolat hakkında konuşan Siopis, “Geçen sene Bakasetas’la birlikte Kasımpaşa maçını izleme fırsatımız olmuştu ve dikkatimi çeken bir oyuncuydu. Ülkedeki en büyük yeteneklerden birisi olduğunu düşünüyorum. Çok âlâ çalışıyor ve çok yeterli bir insan. Önümüzdeki yıllarda bu kulübe değerli teklifler getirebileceğini ve çok büyük katkılar sağlayacağından eminim” dedi.

“Hayalim Premier Lig’de oynayabilmek”

Futbol mesleği ile ilgili soruyu yanıtlayan Siopis, “Stilimin İngiltere Premier Lig’e yakın olduğunu düşünüyorum. Hayalim Premier Lig’de oynayabilmek fakat şu an Trabzonspor’un oyuncusuyum ve Trabzonspor için elimden gelen her şeyi yapmaya ve bütün gayelerinin gerçekleşmesine yardımcı olmaya çalışıyorum. Şu an tek maksadım bu” halinde konuştu.

“Biz geçen sene maç maç gittiğimize nazaran üslubumuzu değiştirip farklı usuller denemiştik”

Şampiyonluk sürecinde en çok memnun olduğu ve en hüzünlendiği anı anlatan Siopis, “En çok keyifli olduğum keyifli eden maç Galatasaray deplasmanında kazandığımız maçtı. En çok üzüldüğüm maç da Giresunspor’a karşı oynadığımız Bakasetas’ın penaltı kaçırdığı maçtı” diye konuştu.

Rakibin oyun stiline nazaran oyun formatının değişebildiğini vurgulayan Siopis, “Biz geçen sene maç maç gittiğimize nazaran usulümüzü değiştirip farklı şekiller denemiştik. Alanyaspor’a karşı deplasmanda oynadığımız maçta daima birlikte önde basarak çok daha farklı bir stil göstermiştik ve başarılı olmuştuk. Bizim kendi usulümüz var ve rakibin oyun usulüne nazaran bu değişebiliyor” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*