Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu! Yağmur yakamızı bırakmıyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Meteoroloji’den yağışlı havanın önümüzdeki hafta da devam edeceği uyarısı geldi.

Yapılan değerlendirmeye nazaran yurtta tesirli olan yağışların devam edeceği, cumartesi gününden itibaren de yeni bir yağışlı ve serin havanın tesirine gireceği belirtildi.

Hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin altında seyredileceği varsayım ediliyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 10 Haziran 2022…

10 Haziran bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji’nin değerlendirmesine nazaran mevcut yağışların devamında, Cumartesi günü (11.06.2022) batı kesitlerden başlayarak yeni bir yağışlı ve serin havanın tesirine gireleceği kestirim ediliyor.

Hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca ülkemizin büyük bir kısmında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların batı, iç ve kuzey kesitlerde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının hafta sonundan başlayarak batı ve iç kısımlarda azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşeceği iddia ediliyor.

10.06.2022 Cuma: Ülkemiz genelinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Balıkesir hariç), Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kısımları, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Aydın, Muğla, Uşak, Kütahya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana’nın kuzey ilçeleri ve Samsun etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Edirne, Kırklareli, Karabük, Kastamonu, Çorum, Bolu’nun doğusu ile Çankırı etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*