Narin manzarasıyla tanınan Natalie Portman nasıl kas yaptı?

İsrail doğumlu ABD’li aktris Natalie Portman’ın, “Thor: Love and Thunder” sinemasındaki antrenörü, oyuncunun nasıl forma girdiğini açıkladı.

Naomi Pendergast, 41 yaşındaki Natalie Portman’ın 10 ay boyunca eğitim aldığını ve yüksek proteinli katı bir diyete bağlı kaldığını söyledi.

RPX Fitness yöneticisi Us Weekly’ye perşembe günü verdiği demeçte, “Natalie haftada beş seans yaptı ve eğitim aldığımız tüm mühlet boyunca bir seansı kaçırmadı” dedi.

Kişisel antrenör, asıl emelin aktrisin kollarını ve karın kaslarını büyütmek olduğunu belirtti.

Pendergast, “Portman’ın hareket etmesini, bükülmesini ve çeşitli konumlarda yere inmesini gerektiren kimi dinamik dublör sahneleri olduğundan, yaralanmaları önlemek için stabilite ve çeviklik üzerinde de çalıştık.”

“Ayrıca kuvvetli şov sürecini rastgele bir yaralanma olmadan atlatmasından nitekim mutlu oldum.”

VEGANLIĞA UYGUN BESLENDİ

Oscar ödüllü oyuncunun idmanları, protein alımındaki çarpıcı bir artışla birlikte, boks, atlama, temel çalışma ve halterden oluşuyordu.

Vegan olduğu için, setteki atıştırmalıkları ortasında meyve, kuruyemiş ve salatalar bulunurken, protein içeceği ile birlikte vegan temelli bir yulaf ve çilek kahvaltısı yedi.

Antrenörü “Bu ölçüde yiyecek, Natalie’nin olağanda yediğinden çok daha fazlaydı, fakat geliştirdiği kası korumak için çekimler boyunca bunu sürdürmesi onun için çok önemliydi” dedi.

Portman da, Variety’ye yeni kaslı figürünün, beden tipinin bir kişinin kendisiyle ilgili algısını nasıl değiştirebileceği konusunda ona yeni bir bakış açısı kazandırdığını açıkladı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*