Silivri’de yazlık hırsızları jandarmaya yakaladı

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları Silivri’de devriye vazifesi esnasında seyir halinde bulunan bir kamyonetin kuşkulu hareketlerde bulunması üzerine aracı takibe başladı.

Kamyonet şoförü, dur ihtarına uymayıp stabilize yola girdi. Panikleyen kuşkulu şoför kamyonetten inip yere gerçek kaçtı. Terk edilen kamyonette arama yapan Jandarma takımları; 30 litre mazot, çapa makinesi, 2 akü, 2 koltuk, bisiklet, akü şarj aygıtı ile bir ölçü konut bakliyatı buldu.  

Jandarma takımları, şüphelinin ardında bıraktığı her izi dikkatle inceledi ve yapılan araştırmada malların çalıntı olduğu belirlendi. Çapa makinesinin üstündeki seri numarasından üreten firma ile irtibata geçildi. Akabinde makinenin sahibine ulaşıldı. Yapılan görüşmede; şahsın Silivri’de yazlık meskeninin olduğu ve konutunun soyulduğundan haberi olmadığı ortaya çıktı.

Yazlıkta arama yapan takımlar,  bulduğu kanıtları tek tek titiz bir formda inceleyerek hırsızın kimliğine ulaştı. H.T. isimli şüphelinin yapılan kimlik sorgusunda, 16 farklı hırsızlık hatasından sabıkası olduğu ortaya çıktı.  H.T., çıkarıldığı isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*