TFF yayıncı kuruluşu duyurdu!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal edildiğini ve mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma mukavelesi yapılmasına oy birliği ile karar verildiğini açıkladı. 

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu İdare Şurası yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak, TFF Muhteşem Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Dönemine ait düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

İdare Heyeti; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komitesi’nden 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komitenin fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki kaide ve şartlara uygun teklif vermemesi, birtakım paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın dalındaki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

Üstteki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve Kulüplerimizin transfer devrinde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir müddet kalması nedeniyle tekrar bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma kontratı yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*