Demokrat Partili Faik Tunay Millet İttifakı’nın neden kaybettiğini anlatıp Kılıçdaroğlu’na yüklendi: İngiltere’den para bedava mı gelecekti?

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün sunumuyla tvnet’te canlı yayınlanan Sert Sorular programının bu haftaki konuğu Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Faik Tunay oldu.

Tunay, “Millet İttifakı neden kaybetti?” sorusuna ve seçimlerden kısa bir süre önce Millet İttifakı’nı hedef alan açıklamalarına açıklık getirdi.

“HDP işi bize sıkıntı yarattı”

HDP ile iş birliği yaptıklarını itiraf eden Tunay,

“Siz HDP ile iş birliği yaparsanız, seçimlerde gol yersiniz. Siz Gelecek ve DEVA’ya olduğundan çok fazla değer verirseniz hata yaparsınız.”

diye konuştu.

“İngiltere’den gelecek para bedava mı gelecekti?”

Masa’nın birçok yerde yanlış yaptığını söyleyen Tunay,

“Masa en temel yanlışı güçlendirilmiş parlamenter sistem çıkışıyla yaptı. Ekonomiyi konuşmak, tarımı konuşmak varken bunun kimseye bir faydası yoktu. İngiltere’den gelecek para bedava mı gelecekti? Bu devirde kim kime para veriyor? Faizi kaç? Aday belirlenme süreci çok uzun sürdü. Göz göre göre hatalar yapıldı”

ifadelerini kullandı.

AK Parti ile CHP arasındaki farktan dem vurdu: Erdoğan hemen çalışmalara başladı, CHP kendi içinde kavga etti

CHP’nin AK Parti’ye karşı çok tecrübesiz olduğunu vurgulayan Tunay,

“Erdoğan ilk turun hemen ardından reklam çalışmalarına başlayıp, sahaya çıktı. CHP beş gün boyunca kendi içerisindeki kavgalarla yedi”

dedi.

“CHP’nin ajansının verileri inandırıcı değil”

Anka sonuçlarının yanıltıcı olduğunu da itiraf eden Tunay,

“Anka ajansı sonuçlarına bakıp seçimlerin ikinci tura kalacağını söyledim. Kılıçdaroğlu’nun kazanacağına inanıldı. İletişim dili olarak da Kılıçdaroğlu’nun ‘buradayım’ açıklaması çok yanlıştı”

dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir