Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu’na ‘sahaya in’ teklifi

AA

Genel seçim yenilgisinin ardından partisinin kurultayında da eski sağ kolu Özgür Özel tarafından da yenilerek genel başkanlık koltuğunu kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler yaklaşırken siyasetten uzak durmuyor.

Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ile bir araya geldı

Genel Başkanı Özgür Özel, partinin eski genel başkanı ile bir gerçekleştirdi.

CHP’den yapılan açıklamada, Özel’in, önceki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara’da bir araya geldiği belirtildi.

Özel, “Vefa, iktidar yaparak olur” demişti

Özel, dün CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç’in 8’inci ölüm yıldönümü için düzenlenen anma töreninden sonra Ankara’ya döndü ve Kılıçdaroğlu ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Özel, törendeki konuşmasında “‘Kemal Bey’e vefalı olun’ diyorlar. Bir önceki genel başkana vefa, partisini iktidar yaparak olur” dedi. Bu açıklamanın ardından Özel, Tunceli ziyareti sonrası dönüşte Kılıçdaroğlu ile akşam yemeğinde buluştu.

“Sahaya in” önerisine Kılıçdaroğlu sıcak bakmadı

Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri’nde baş başa yenen yemekte yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı belirtildi. 19.40’ta başlayan yemek geç saatlere kadar sürdü.

Kulislerde yeni yönetimin Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde sahaya inmesini teklif ettiği ancak kendisinin buna sıcak bakmadığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx